Közel 440 ezer forint volt a nettó átlagfizetés júliusban
Az egy évvel korábbihoz képest 13,7 százalékkal magasabb. A reálkereset egy év alatt 9,4 százalékkal nőtt.
Az egy évvel korábbihoz képest 13,7 százalékkal magasabb. A reálkereset egy év alatt 9,4 százalékkal nőtt.
Az országos átlagtól eltér Budapest, a fővárosban gyakorlatilag stagnáltak az árak a júliusiakhoz képest.
Az év eddigi legrosszabb hónapja volt július a külkereskedelem egyenlegét nézve.
Továbbra sem költenek többet a magyarok: júliusban ugyanakkora volt a kiskereskedelmi forgalom, mint júniusban. Az NGM az óvatossági motívum lassú oldódásáról beszél.
A KSH részletes adatai szerint ugyanakkor éves összevetésben kisebb mértékű volt az export és import visszaesése, mint az első becsléskor, májushoz viszonyítva pedig nagyobb lett a növekedés.
Úgy tűnik, a nagy májusi emelkedés egyszeri eset volt, a hatodik hónap adata viszont már újra belesimul a lassú lemorzsolódást mutató trendbe, véli az ING vezető elemzője. Panaszra szerinte ugyanakkor nincs komolyabb ok.
Ez 13,3 százalékos növekedést jelent a tavaly júniusihoz képest.
6,4 százalékkal csökkent a termelési volumen júniusban az előző hónaphoz képest, éves összevetésben pedig 1,4 százalékos a visszaesés.
A Központi Statisztikai Hivatal is a párizsi olimpiára hangol.
A nagy ugrást hozó negyedik hónaphoz képest 3,8 százalékkal csökkent a termelés. Az egy évvel korábbihoz képest viszont nagy az előrelépés, plusz 7,2 százalék.
GDP-arányosan ez 5,4 százalékos hiányt jelent.
Elsőre biztatónak tűnik az áprilisi ipari termelés nyers adata, amely 6,4 százalékos bővülést mutat, csakhogy idén 3-mal több munkanap volt ebben a hónapban. A munkanaphatástól megtisztítva már 2,4 százalékos a csökkenés éves, és 0,7 százalékos havi alapon.
Havi alapon 0,9 százalékos csökkenést mért a KSH a kiskereskedelmi forgalomban. Tavalyhoz képest viszont volt 3,2 százalékos bővülés.
A háztartások majdnem 80 százaléka nem vesz visszaváltható csomagolású terméket, a felüket nem is érdekli ez az egész, derül ki a KSH friss felméréséből.
Az előző negyedévhez képest az export 8,7, az import 8,9 százalékkal csökkent az év első három hónapjában.